מה הקשר בין פינוי דירה לאיכות הסביבה?

מה הקשר בין פינוי דירה לאיכות הסביבה?
תפריט ניווט

במשך שנים על גבי שנים אגרתם בבית שלכם פריטים, חלקם הגדול הפך עם הזמן לחסר שימוש לחלוטין. וכעת, כאשר הדברים יוצאים משליטה, אתם מעוניינים לשים סוף לבלאגן. החלטתם לפנות לחברה מקצועית לפינוי דירה, אשר תסייע לכם להוציא מהדירה את כל מה שמיותר, חסר שימוש או אפילו פגום. לא בטוח שאתם נותנים על כך את הדעת, בנקודה הזו, אבל עצם ההחלטה הזו עשויה לתרום לאיכות הסביבה במידה ניכרת.

מניעת זיהום סביבתי

הקשר בין פינוי דירה לאיכות הסביבה כולל בתוכו מספר נקודות השקה, הקשורות בעיקר למטרות הפינוי – כלומר, המקומות אליהם מגיעים הפריטים האלה בפועל, בסופו של יום. ראשית, המדובר הוא על אתרי ההטמנה השונים, אשר אליהם נדרש להעביר שורה ארוכה של פריטים על פי חוק במטרה למנוע נזקים סביבתיים. כאן ניתן להעמיד מנגד את השלכת הפסולת בפח אשפה "רגיל", הכוללת שורה ארוכה של זיהומים אפשריים. זאת על רקע העובדה שמוצרי פלסטיק ואלקטרוניקה, כמו גם מוצרי טקסטיל, אינם מתכלים במשך תקופת זמן ארוכה מאד.

אין להוציא מהתמונה את חוקי העזר העירוניים, אשר אוסרים כלל על השלכת החפצים המיותרים בקרנות הרחוב (כפי שעושים עדיין לא מעט ישראלים), על כל שכן היעדר האפשרות להעביר אותם לפחי האשפה עקב גודלם או סוגם.
על החשיבות שבמיחזור

סוגיה משמעותית אחרת שנכנסת לתוך המשוואה היא זו של המיחזור. אחד היעדים של אחוז ניכר מהפסולת המפונה מהדירה הוא אתרי המיחזור השונים, מה שמאפשר, בסוף הדרך, שימוש חוזר בהם. הדבר מונע שורה ארוכה של נזקים סביבתיים, שומר על משאבים חיוניים אשר כמותם בעולם פוחתת בקצב מדאיג ואף מאפשר לצמצמם עלויות – ולו מכיוון שהמיחזור הוא הליך זול יותר מאשר ייצור מחדש.

הפתרון: חברה מקצועית הפועלת בתחום

בתנאים האלה, ועל רקע העובדה שפינוי דירה ממוצע כולל בתוכו רשימה ארוכה מאד של פריטים, ברור מדוע מיון התכולה חייב לשחק תפקיד מרכזי במשוואה. כאשר ממיינים את הפריטים בהתאם לחומר הגלם שלהם, או אפילו על פי יעדי הפינוי (כמובן שגם ניתן למכור אותם או למסור אותם בתור צדקה), מתקרבים בצעדי ענק לעבר השלמת היעד האקולוגי. זו אחת הסיבות בגינה חשוב מאד להיעזר בחברה מנוסה בתחום, החולשת על כל היבטי התהליך ותוכל גם להעניק ייעוץ חיוני.

כתבות נוספות שיכולת לעניין אותך

קבלו הצעת מחיר

גם בימים אלו אנחנו ממשיכות לעבוד, תוך מתן זהירות ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. נשמח לשרת גם אותך!

רגע, לאן תלכו?

קבלו הצעת פינוי בבדיקה מהירה