התקשרו עכשיו: 054-9529365
Please leave this field empty.

לקוחות ממליצים
התייעצות עם מומחה
תרומתינו לקהילה

טיפים להתמודדות עם פינוי דירה של אגרנים כפייתיים

אגרנות כפייתית, מצב בו אנחנו אוספים חפצים שאין לנו צורך בהם ואוגרים אותם באובססיביות, היא הרבה יותר מבעיה פשוטה – יש הרואים בה מחלה של ממש. בשלב מסוים, האגרן הכפייתי מאבד את השיפוט לגבי הנעשה בבית שלו, מתנגד למצוא פתרונות ורק מחמיר את המצב. אם מוסיפים לכך את העובדה שהחפצים תופסים שטח יקר בבית, צוברים לכלוך ואף מסכנים את בני הבית (חשבו למשל על היתקלות בהם), מבינים מדוע נדרש למצוא פתרון לבעיה בהקדם האפשרי.

הפתרון היחידי: פינוי דירה

אף על פי שזה עלול להיראות כמו משימה בלתי אפשרית לפרקים, הדרך הטובה ולמעשה היחידה להתמודד עם אגרנות כפייתית היא פשוט לפעול להוצאת החפצים המיותרים מהדירה. כשמבצעים פינוי אגרנות כפייתית, מומלץ מאד לעשות זאת באמצעות חברה מקצועית שתיקח על עצמה את היבטי התהליך ותסייע לאגרן, גם בכל הנוגע להתמודדות הרגשית עם הסיטואציה. החברה תכניס היגיון לסיטואציה, תבצע הערכה מושכלת של מצב הפריטים (כולל הערכת שווי) ותבצע את הפינוי שלהם מהדירה בצורה פיזית, כולל הובלתם עד לאתרי ההטמנה או לייעוד האחר שנקבע להם. הסיוע המקיף הזה חשוב מאוד, מכיוון שהוא מקטין עד למינימום האפשרי את המאמצים שמבצע האגרן, שינסה למצוא כל תירוץ להתחמק מביצוע המלאכה.

חברות פינוי דירה מבינות שהן אינן מתמודדות רק עם חפצים, אלא גם עם בני אדם. אנשי החברה יפעלו להכנת האגרן הכפייתי לפינוי, ויקפידו לבצע אותו בצורה מכובדת והדרגתית: לעתים מוחלט לאפשר לאגרן בחירה של מספר חפצים עליהם הוא יוכל לשמור גם אם אינם נחוצים לו, מה שישפר את הרגשתו ויתרום לתחושת היציבות שהוא מייחל לה.

התמודדות עם אספנות כפייתית

אז כמה זה עולה?

פלוס משמעותי של פינוי דירה הוא העלויות המינימליות שלו. גם אם יש צורך בעבודה מבחינת החברה המבצעת – החל משלב התכנון ועל אחת כמה וכמה בשלב פינוי החפצים הלכה למעשה – היא גובה סכומים שאינם משמעותיים עבור פינוי התכולה. יש חברות שאף מבצעות קניית תכולת דירה, מה שמביא לכך שהאגרן יכול אפילו לגרוף רווחים על החפצים שנמצאים בביתו ללא שימוש. חברות אחרות פשוט מציעות את הפינוי בחינם, ובתמורה מעבירות לחזקתן את החפצים המיותרים.

כאשר פונים לחברת פינוי דירות, מומלץ מאד לוודא שיש לה ניסיון לא רק בתחום הכללי עצמו, אלא גם בפינוי דירות של אגרנים כפייתיים. יש בתהליך הזה לא מעט דקויות בהתנהלות האישית שבין שני הצדדים, שחברה המנוסה בפינויים מהסוג הזה תוכל להקפיד עליהם. חשוב לשוחח עם אנשי החברה ולהתרשם מההיבט האנושי שלהם.

חברת עדי פינויים מתמחה בפינוי דירות בכלל ובפינוי דירות של אגרנים כפייתיים בפרט. נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ולכל פנייה!